Kamizelka puchowa przydatna w każdej garderobie

Kamizelka jest tym rodzajem garderoby, który jest równie ciepły co kurtka, a jednocześnie bardziej praktyczny. Odpowiednio dobrana i dobrej jakości kamizelka zatrzyma ciepło, a jednocześnie pozwoli na swobodę i zapewni wygodę. Różnego rodzaju kamizelki można nosić niemal przez cały rok. Na najzimniejsze pory roku idealna będzie kamizelka puchowa, która sprawdzi się nawet podczas bardzo niskich temperatur.

Kamizelka puchowa – idealna na miasto i na wypad na narty
Wybór kamizelek puchowych jest ogromny. Można kupić zarówno wersje przeznaczone do codziennego noszenia, jak i takie, które sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Kamizelka puchowa jest szczególnie przydatna w górach. Szczególnie lubiana jest przez narciarzy. Gdy świeci słońce i nie potrzeba nosić kurtki, to właśnie kamizelka świetnie się sprawdzi. Zapewni izolację cieplną, ochronę przed wiatrem, a jednocześnie nie będzie krępować ruchów, co jest ważne na stoku.

Kamizelka puchowa z puchu naturalnego czy sztucznego?
Lepsze właściwości izolacyjne ma puch naturalny i dlatego to ten właśnie rodzaj używany jest w profesjonalnej odzieży. Do zastosowań codziennych spokojnie wystarczy kamizelka puchowa z wypełnieniem syntetycznym. W przypadku puchu naturalnego należy zwrócić uwagę na sposób przeszycia. Szycie na wylot daje większe starty ciepła. Bardziej praktyczne jest szycie w tzw. odwrócone h lub cegiełkowe. W tych dwóch ostatnich nie ma stref bezpośrednio łączących wewnętrzną i zewnętrzną stronę.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *