Ubrania, które przydadzą się w górach: bluza Polartec

Góry to jeden z najchętniej wybieranych kierunków podróży bez względu na porę roku. Szczególnie chętnie w ten region podróżują miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy marzą o długich, pieszych wycieczkach oraz wspinaczce górskiej. Wybierając się na wakacje w góry, należy z wyprzedzeniem pomyśleć o skompletowanie odpowiedniego sprzętu oraz odzieży. To od tej ostatniej w dużej mierze zależy nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo.

Jak się ubrać w górach?
Mimo, że ratownicy stale ostrzegają przed zakładaniem odzieży niedostosowanej do górskich warunków, każdego roku zdarzają się wypadki, których powodem są buty na obcasie czy obcisła spódnica. Żeby uniknąć tego rodzaju sytuacji, jeszcze przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w odzież sportową zaprojektowaną z myślą o aktywnym wypoczynku w górach. Niezbędne będą nie tylko buty trekkingowe, ale także wygodne spodnie oraz t-shirt. Należy pamiętać też o ciepłej bluzie, która ochroni przed zimnem w czasie zdobywania wyższych partii gór.

Polartec – gwarancja ciepła i wygody w czasie wakacji w górach
Amatorzy górskich wędrówek najchętniej wybierają polary Polartec (zobacz). Te sportowe bluzy zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o wzmożonej aktywności fizycznej. Idealnie zabezpieczają przed chłodem, jednocześnie jednak nie powodują pocenia się i dobrze odprowadzają ewentualną wilgoć. Są miękkie w dotyku, nie obciskają i nie ocierają, gwarantując maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *