Kurtki puchowe idealne na mroźną zimę

Choć lato w pełni, warto już teraz pomyśleć o odzieży na najbliższą zimę. Pierwsze kolekcje zimowej odzieży już wkrótce pojawią się w sklepach, a sporo odzieży jest dostępnej przez cały rok. Kupno odzieży zimowej o tej porze to większy wybór i lepsze ceny, szczególnie jeśli chodzi o kolekcje zeszłoroczne. Mając na myśli odzież zimową, większość osób zapewne pomyśli w pierwszej kolejności o kurtce. To jeden z najważniejszych elementów odzieży na najzimniejsze pory roku, szczególnie dla osób, które jeżdżą w góry.

Kurtki puchowe – popularne i praktyczne
Wśród kurtek od kilku sezonów do najpopularniejszych należą kurtki puchowe. Choć zostały one zaprojektowane jako odzież na szczególnie trudne warunki, to obecnie można kupić takie kurtki już nie tylko do zastosowań ekstremalnych, ale także do noszenia na co dzień. Podstawowym atutem, jaki mają te kurtki to wysoki stopień izolacji cieplnej. A kurtki z puchu do noszenia na co dzień są po prostu obecnie bardzo modne. Warto jednak wiedzieć, jaki jej rodzaj kupić do potrzeb.

Rodzaje kurtek puchowych
Podziałów kurtek z puchu względem rodzaju jest kilka. Zasadniczy to rodzaj wypełnienia. Kurtki puchowe mogą być wykonane z puchu naturalnego lub sztucznego. W tych pierwszych stosuje się najczęściej puch, lub puch zmieszany z piórami, kaczy lub gęsi. Stosuje się tez puch sztucznych, czyli włókna z tworzyw sztucznych pokryte silikonem. Kurtki na puchu naturalnym są dużo droższe, ale zapewniają lepszą izolację cieplną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *